Lidé, kteří se chodí koupat na větřkovickou vodní nádrž mají od 1. července k dispozici nový bufet a sociální zařízení. Moderní zázemí, odpovídající stávajícímu standardu vybudovala společnost Tatra Trucks, coby majitel vodní nádrže a to za přispění dotace z Moravskoslezského kraje. Nejen nové objekty, ale i celý areál nádrže má v pronájmu Český rybářský svaz, letní občerstvení a sociální zařízení dostal na letošní sezonu do pronájmu Rudolf Hlucháň z Frenštátu. Ke zvýšení komfortu lidí využívajících větřkovickou vodní nádrž k rekreaci přispěla i obnova informačních tabulí.
Nová metoda oprav výmolů v silnicích a to pomocí mikrovln se bude zkoušet v Kopřivnici. Na první prezentaci včetně opravy v reálném provozu zavítali v pátek 28. června zástupci místní radnice, společnosti slumeko, krajského Ředitelství silnic a dálnic a odborníci z řad veřejnosti. Firma Futtec se Kopřivnickou radnicí dohodla, že městská společnost Slumeko bude novou technologii po stanovenou dobu používat při opravě cest souběžně se stávajícími metodami, aby je pak mohla vzájemně porovnat.
Vývoj technologie, která byla vyvinuta ve spolupráci s Akademií věd ČR a Vysokým učením technickým v Brně trval 8 let. Aktuální limit pro opravy děr je 500 x 700 milimetrů a technologie se nyní bude testovat v reálném provozu. Výhodou je nenáročnost na počet lidí a zejména rychlost, není třeba čekat na vhodné počasí a může se opravovat, i když prší nebo je zima. Podle statistik ve výroční zpráva NKÚ je více než 50 % všech silnic II. a III. tříd u sledovaných krajů v Česku v havarijním nebo nevyhovujícím stavu. Město Kopřivnice má proto zájem tuto technologii otestovat na svých silnicích, aby mohlo zhodnotit, zda je toto řešení pro město do budoucna výhodné.
Nová stanice pro nabíjení elektrokol zahájila v pátek 28. června zkušební provoz. Novou službu spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se stanice nachází. Najednou se dají nabíjet čtyři elektrokola a pokud má cyklista s sebou kabel, může ho do stanice zapojit. V opačném případě je možné kabel oproti vratné záloze zapůjčit u pracovníků informačního centra. K dispozici jsou v tuto chvíli čtyři druhy nejběžnějších nabíjecích kabelů. Pokud by byla větší poptávka po některém z typu kabelů, IC jej plánuje dokoupit.
Po téměř roční práci na případu s krycím názvem „ŘEDITEL“ odtajnili celníci na Ostravsku nelegální obchodování s minerálními oleji. Zajistili necelých 30 tisíc litrů minerálních olejů a zadrželi sedm osob české státní příslušnosti.
Na daňovém území České republiky bylo od února 2018 do května 2019 z Polska nelegálně dopraveno, skladováno a následně distribuováno nejméně 2 033 000 litrů minerálních olejů. Tímto jednáním byla způsobena českému státu škoda na neodvedené spotřební dani a dani z přidané hodnoty ve výši téměř 42 milionů Kč. Případ s návrhem na zahájení trestního stíhání byl předán k dalšímu šetření orgánům Policie České republiky.