Rok 2018 s sebou přináší celou řadu novinek. Výrazná je například změna v očkovacím kalendáři. Děti se budou očkovat méně, seniorům zase stát zaplatí i šetrnější vakcínu proti pneumokokům. Porostou důchody i minimální mzda. Podívejte se, co dalšího vás čeká. Očkovací kalendář prochází změnou, jaká už tu dlouho nebyla. Mění se například počet dávek hexavakcíny, která chrání děti proti šesti různým nemocem. Dosud dostávaly čtyři dávky, nyní postačí tři. Podle České vakcinologické společnosti je nová varianta stejně účinná, šetrnější i ekonomicky výhodnější. Stát také začne hradit očkování proti papilomaviru i chlapcům. Dosud vakcínu měly zdarma jen dívky. Ukazuje se, že virus HPV nezpůsobuje jenom karcinom děložního čípku u dívek, u chlapců může virus vyvolat rakovinu penisu a análního otvoru. Rozšiřuje se i hrazené očkování seniorů proti pneumokokům. Oba druhy využívaných vakcín se nově dostaly na stejnou úroveň. Dosud si za šetrnější vakcínu museli senioři připlatit zhruba tisíc korun. Kromě toho se od ledna zavádí elektronické recepty, zvyšuje se minimální mzda a rostou důchody. Další výrazné změny v roce 2018 usnadní stavebním řízení.
Kopřivnice obhájila svou pozici mezi Zdravými městy. V úterý 12. 2. převzali zástupci města na Fóru pro udržitelný rozvoj, které uspořádala Rada vlády pro udržitelný rozvoj, potvrzení o splnění všech kritérií pro udělení kategorie B v realizaci místní Agendy 21. Místní Agenda 21 je metoda kvality, kterou se posuzuje činnost veřejné správy v souladu s principy udržitelného rozvoje, a kterou realizuje většina členů Národní sítě Zdravých měst. Město tuto kategorii obhájilo již po jedenácté. Kategorii B společně s Kopřivnicí opakovaně obhájila obec Křižánky a letos poprvé i statutární město Jihlava. Ocenění v kategorii A převzala Chrudim a Litoměřice. Za kvalitně nastavený systém postupu města k udržitelnému rozvoji získalo všech pět municipalit i titul „Šampion Zdravých měst“, který jim byl udělen konferenci Národní sítě Zdravých .
Automobily Tatra se budou montovat v Ázerbájdžánu. Dohodly se na tom automobilka TATRA TRUCKS a ázerbájdžánský podnik GANJA AUTOMOBILE PLANT. Projekt, který pomohla zprostředkovat Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora, bude zahájen v průběhu roku 2018, kdy by měly být smontovány v Ázerbájdžánu první desítky vozidel. O záměru společné výroby tatrovek v Ázerbájdžánu podepsaly TATRA TRUCKS a GANJA AUTOMOBILE PLANT memorandum na půdě Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky v Praze za přítomnosti velvyslance Ázerbájdžánu v ČR J. E. Farida Shafiyeva a předsedy Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory Davida Snášela. Tatra vyvezla do Ázerbájdžánu již celkem 541 vozidel.