Kopřivnice uctí památku Milady Horákové. V úterý 27. června v 10 hodin se před Základní školou dr. Milady Horákové uskuteční tradiční pietní setkání u příležitosti výročí popravy významné právničky a političky, podle níž se tato kopřivnická škola jmenuje. Milada Horáková byla obětí komunistických protidemokratických represí v polovině minulého století a stala se symbolem odporu proti totalitnímu systému. Na základě vykonstruovaného politického procesu byla 27. června 1950 popravena. Památku této významné osobnosti české historie uctí představitelé města, zástupci školy a členové místního klubu Masarykova demokratického hnutí. Srdečně zvána je také veřejnost. Součástí pietního setkání bude proslov připomínající odkaz Milady Horákové, položení kytic a hudební vystoupení žáků školy.
Vernisáž výstavy obrazů Zdeňka Babince Theatrum Mundi III. se uskuteční v pátek 23. června 2023 v 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Výstava potrvá do 3. září 2023.
KONCERT: EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY se chystá na pátek 23. 6. 2023 v Sadu E. Beneše. Bude to den, kdy se zpívá, tančí a raduje.
Osmý ročník jarmarku v sadu Dr. Edvarda Beneše s podtitulem Zahrada č.8 se připravuje na pátek 23. 6. 2023 začátek je ve14:00. hod.
Výstava připomene úspěšnou rodačku. 27. června uplyne 110 let od narození kopřivnické gymnastky a olympijské vítězky Zdenky Veřmiřovské. Úspěšnou sportovkyni v jejím rodném městě připomene výstava, která bude slavnostně zahájena přímo v den výročí, tedy v úterý 27. června v 17 hodin v Lašském muzeu. Olympijskou medaili získala Zdenka Veřmiřovská už v roce 1936 v Berlíně, kde družstvo československých gymnastek vybojovalo stříbro. V roce 1948 na olympijských hrách v Londýně naše gymnastky triumfovaly a Zdenka se tak stala první Kopřivničankou, která dosáhla na olympijské zlato. Na stejné olympiádě slavil své první olympijské vítězství také další kopřivnický rodák, Emil Zátopek. O úspěchu gymnastek se však bohužel moc nemluvilo, neboť jedna z členek vítězného družstva krátce po olympiádě emigrovala. „Emila Zátopka zná v Kopřivnici každý, avšak o Zdence Veřmiřovské toho lidé moc nevědí. To chceme změnit a připomenout naši rodačku široké veřejnosti. Život této vynikající sportovkyně přiblíží výstava, která bude v Lašském muzeu k vidění skoro celé léto, a na podzim odhalíme Zdence Veřmiřovské pamětní desku,“ uvedla Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů. „Na výstavě bude k vidění výběr fotek dokumentujících život Zdenky Veřmiřovské – několik snímků z dětství, z učitelského ústavu, ze sokolských soutěží, mistrovství světa v Budapešti a samozřejmě i z obou olympiád. Prostřednictvím několika fotografií se příchozí dozvědí, jaké měla Zdenka koníčky, a prozradíme i budoucí podobu pamětní desky z dílny sochaře Jana Zemánka,“ doplnil autor výstavy Ondřej Šalek s tím, že některé snímky poskytli příbuzní gymnastky, kteří žijí v Ostravě a jsou pozváni na úterní vernisáž. Výstava ke 110. výročí narození Zdenky Veřmiřovské bude v Lašském muzeu k vidění od 27. června do 3. září.
Už po sedmé ožil v pátek 16. června 2023 přírodní Amfiteátr na Horečkách akcí nazvanou Tanec pod Hvězdami. Ten letos přilákal rekordní počet více než 1100 návštěvníků, kteří do posledního místa zaplnili hlediště amfiteátru, aby si užili podmanivý večer plný tance, hudby a skvělé atmosféry. Pod dohledem zářícího nebe a Velkým vozem přímo nad hledištěm předvedlo více než 200 tanečníků ze ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm a ZUŠ Náchod 33 pestrých choreografií. Program, který začal ve 21 hodin a skončil před půlnocí nabídl kromě tance také úžasná světla i zvuk. Nápad vytvořit ještě jedno představení pro taneční obor mimo závěrečného koncertu vznikl před sedmi lety a postupně se z něj stala tradice. Program připravuje taneční obor ZUŠ Frenštát společně s hosty, které si každoročně na akci přizve. Tato setkání přináší nejen spoustu zážitků, ale především propojení a poznávání práce kolegů z jiných uměleckých škol. Tentokrát pozvání, které se zrodilo během společného studia a tanečních projektů Lucie Strackeové a Anity Príbojské, přijaly tanečnice ze ZUŠ Náchod. Ty frenštátskému publiku předvedly jedenáct choreografií scénického a moderního tance. Frenštátská ZUŠka představila na pódiu 170 tanečníků a tanečnic v celkem 22 pestrých choreografiích, mezi kterými nechyběly ani tradiční vystoupení na kruzích nebo číslo tanečnic z kurzu pro dospělé.
Už nyní se všichni mohou těšit na další 8. ročník Tance pod hvězdami, který by pořadatelé rádi rozšířili o dopolední taneční workshopy. Přestože letní prázdniny už jsou téměř za dveřmi, tak i během nich bude frenštátská ZUŠka žít tancem. Na 22. a 23. července se připravuje taneční víkend pro dospělé zaměřený na moderní tanec a improvizaci. Zájemci se mohou už nyní přihlásit prostřednictvím webových stránek školy.