21. 2. 2018

 

Lyžařská sezona v Kopřivnici zahájena! Areál na Červeném kameni je v provozu. Sjezdovka je sjízdná v rozmezí cca 250 m. Otevřeno je pouze na části horní sjezdovky. Spodní vlek je mimo provoz. Na sjezdovce je aktuálně cca 5 – 20 cm sněhu. Vlek je v provozu pouze denně od 9:00 do 16:00 hod. Běžecké tratě nejsou upravovány. Aktuální informace o podmínkách v lyžařském areálu Červený kámen nejdete na webu https://www.lasska-brana.cz/cz/clanek/aktualni-informace—lyzarsky-areal-cerveny-kamen

 

V rámci letošního cyklu Aktivní senior se mohou dříve narození zapojit do zdravotního cvičení známého jako Qi Gong. Protáhnout si tělo mohou senioři každý čtvrtek dopoledne v prostorách kopřivnického Klubu seniorů. Podle organizátorů pohybové aktivity je zmíněné cvičení vhodné pro všechny, tedy mladší i starší, pro fyzicky zdatné i hůře pohyblivé. Je potřebná pouze dobrá nálada a pohodlné oblečení. Vstup na tuto aktivitu je zcela zdarma.

 

Společnost Brose CZ získala ocenění Top Employer Institutu za mimořádné podmínky, které vytváří pro své zaměstnance. Stala se tak jedinou společností se závody v Moravskoslezském a Zlínském kraji, která v České republice splnila přísné certifikační podmínky. Kromě Brose CZ vlastní stejné ocenění pouze 11 dalších firem. Každoroční mezinárodní průzkum prováděný institutem Top Employer vyhodnocuje nejlepší zaměstnavatele ve světě; tedy takové zaměstnavatele, kteří svým zaměstnancům nabízí vynikající podmínky, podporují a rozvíjejí talentované zaměstnance na všech úrovních ve společnosti a neustále se snaží optimalizovat HR procesy obecně.  

 

Ve středu 21. 2.  2018 dochází k úpravě programu ledové plochy, důvodem je sehrání třetího utkání play- off  KL mužů  HC STUDÉNKA – Č TĚŠÍN od 17:30 hod.

 

Od konce ledna se rozběhly v kopřivnických mateřských školkách castingy, kde se začala hledat letošní minikoprstar.

Do soutěžní přehlídky zpěváků předškolního věku se zapojil rekordní počet školek a to celkově sedm včetně místních částí. Minulý rok jich bylo o dvě méně. V kopřivnickém kinosále se následně představila finálová třicítka dětí rozdělených do tří kategorií dle věku. Většina zpívala za doprovodu klavíru či kytary. Jednotlivé kategorie byly po ukončení a vyhodnocení porotou uzavřeny a tři nejlepší zpěváci obdrželi diplomy a dárky. Drobné odměny si pak odnesli všichni soutěžící. Okolo páté hodiny byla vyhlášena letošní minikoprstar, vybíralo se z výherců jednotlivých kategorií tedy mezi Amálií Brisudovou, Albínkou Mikalovou a Danielou Friedlovou. Nejvíce porotce zaujala pětiletá Albínka Mikalová, která vystoupila za doprovodu své maminky. Zatímco jméno minikoprstar je již známo, letošní Koprstar se teprve hledá. Ve čtvrtek 15. února byly v domě dětí ukončeny castingy a semifinále se uskuteční 28. února a do finálového kola se dostane 10 nejlepších, které představíme v našem vysílání. Diváci následně rozhodnou svým hlasování, kdo se letos bude pyšnit titulem Koprstar. V porotě například usedne i Michal Stulík baskytarista z kapely Mirai. Ve finálovém večeru se představí i vítězka minikoprstar jako host, pravděpodobně s písničkou Dravci, se kterou soutěž vyhrála.

 

Nová fotografická publikace zachycuje Moravskoslezský kraj jako atraktivní a dynamický region. Na 113 fotografiích jsou zachycena nejzajímavější místa kraje, ale taky lidé nebo akce, které tu mohou v průběhu roku lidé navštívit. Kniha bude sloužit k propagačním účelům kraje, bude i v distribuci v knihkupectvích. Fotografie si mohou prohlédnout návštěvníci Olympijského festivalu, jsou vystaveny na chodbách Ostravar Arény až do 25. února.

 

Město Kopřivnice zve všechny aktivní seniory na akci z cyklu Aktivní senior 2018 Senior v dopravě aneb Školení řidičů i neřidičů. Otestovat své znalosti o pravidlech silničního provozu si mohou všichni řidiči, cyklisté a také chodci ve středu 21. února 2018 v 15 hodin v zasedací místnosti v desátém patře budovy kopřivnické radnice. „Se zájemci oživíme znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích,“ uvedl lektor akce Miroslav Marek. Na závěr aktivity bude vymezený prostor na diskusi a otázky ke konkrétním situacím v provozu. Vstup na setkání je zdarma.

 

Moravskoslezský kraj je bohatší o tři nové národní kulturní památky. V Moravskoslezském kraji přibyly rozhodnutím vlády nové národní kulturní památky. Jde o tři poutní areály a barokní kostely v Rudě, ve Frýdku- Místku a na Cvilíně. Kraj se tak může pyšnit celkem 19 památkami, která svým významem a hodnotou představují důležitou část historie a bohatého kulturního nebo duchovního dědictví našeho regionu. Novými národními kulturními památkami jsou: Křížová cesta a kostel Panny Marie Sněžné v Rudě. Barokní křížová cesta vede od kostela v Rudě na Křížový vrch. Kompozice 14 pískovcových soch je ojediněle pojatá a promyšleně situovaná v krajině do tvaru srdce. Vysokou uměleckou kvalitou se tento soubor řadí mezi nejzajímavější příklady měšťanského mecenátu období baroka na Moravě. Křížovou cestu financoval uničovský rychtář G. F. Gröschelsberger. Ve Frýdku- Místku získal titul národní kulturní památky poutní areál s kostelem Navštívení Panny Marie. Barokní kostel z poloviny 18. století je obklopený historizujícími kapličkami křížové cesty a tzv. Římskou kaplí. Důležitý je i soubor soch světců před dvouvěžovým průčelím kostela. Význam chrámu byl podtržen 30. srpna 1999, kdy byl povýšen papežem Janem Pavlem II. na basiliku minor. Třetí novou národní kulturní památkou je poutní areál s kostelem Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení Svatého kříže na Cvilíně. Kostel byl vybudován v první třetině 18. století staviteli Andreasem a Georgem Friedrichem Gansovovými poblíž míst, kde stávala dřevěná kaple. Poutní areál dotváří soubor 14 kaplí křížové cesty. V souboru národních kulturních památek jsou nejvíce zastoupeny hrady a zámky, jeho součástí jsou ale i památníky, technické stavby nebo vzácněji objekty lidové architektury. Další národní kulturní památky v Moravskoslezském kraji jsou zámek Bruntál, památník Jana Amose Komenského ve Fulneku, památník obětem nacistického teroru v Životicích, rodný dům Františka Palackého v Hodslavicích, zámek Hradec nad Moravicí, kosárna Karlovice, železniční motorový vůz Slovenská strela v Kopřivnici, budova bývalé přádelny s dílnou vzorkovny v Krnově, památník partyzánského hnutí Noční přechod v Morávce, Společenský dům v Opavě, Lískova vila v Ostravě, kaple sv. kříže v Opavě, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Opavě, Důl Hlubina a vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren, Důl Michal v Ostravě, Památník Rudé armády v Ostravě.

 

Deset let prázdná budova bývalé ZŠ náměstí by mohla zcela změnit svůj účel. Město registruje zájem soukromého investora, který má zájem koupit jak historickou budovu, tak novější přístavbu s jídelnou a adaptovat je pro účely bydlení.

 

Bývalý domov Salus je nabízen k prodeji. Dům na Tyršově ulici v sousedství zdejšího učiliště město nabízí k prodeji. Za třípodlažní dům se zahradou, který až do konce minulého roku sloužil zaniklému Azylovému domu Salus, radnice na doporučení znalce požaduje minimálně 3,9 milionu korun.

 

V Kopřivnici by mohlo vyrůst Integrované výjezdové centrum, které by se stalo základnou pro zásahy hasičského záchranného sboru a zdravotnické záchranné služby, případně i dalších složek integrovaného záchranného systému. Podobná centra už fungují v různých místech kraje, dobré zkušenosti s nimi jsou v Třinci, Českém Těšíně, ale třeba i Bílovci nebo na mošnovském letišti. V letošním roce má pak začít výstavba takového centra také v Novém Jičíně. Na řadě by pak měla být Kopřivnice.

 

To top