Řidič pod vlivem alkoholu (téměř 4 promile) nereagoval na pokyn policejní hlídky k zastavení a začal ujíždět. Narazil do obrubníku a posléze do vozidla, ve kterém byl i nezletilý chlapec.
V pátek odpoledne, po 16. hodině, řídil 25letý muž osobní vozidlo. V ostravské části Petřkovice nereagoval na pokyn hlídky Police ČR k zastavení a začal ujíždět. Nezvládl řízení a najel na obrubník. Posléze narazil do automobilu, ve kterém byl kromě řidiče také nezletilý chlapec. Policisté oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Ostrava řidiče zadrželi a provedli orientační dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní, přístroj vykázal hodnotu blížící se 4 promilím alkoholu v dechu. Policisté zadrželi muži řidičský průkaz. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 260 000 korun, dalších 10 000 korun je předběžná škoda na poškozeném obrubníku. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
Neodevzdal nalezenou peněženku
Karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Neznámý pachatel včera, v sobotu, nalezl před prodejnou v Karviné peněženku, kterou tam ztratil 55letý muž. Peněženku s především doklady a penězi si ponechal. Poškozený vyčíslil škodu na 6 000 korun.
Pokácení a krádež stromů
Dosud neznámý pachatel v přesně nezjištěné době od poloviny července do současné doby pokácel a odcizil v obci Řepiště, z prostoru konkrétního parcelního čísla, přes deset vzrostlých stromů. Majitel vyčíslil předběžně škodu na 10 000 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže.
Stevard detektivem
Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 24leté ženy a 24letého muže pro trestný čin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke krádeži zhruba půl milionu došlo ve vlaku na trase z Pardubic do Zábřehu na Moravě dne 25. 7. 2016 v posledních hodinách dne. Poškozený měl neplánovaně a překotně vystoupit z vlaku v Pardubicích. Původně měl ale 27letý muž cestovat dál, nicméně pro nutnost vyřízení telefonátu vystoupil. Vzal sebou však pouze jedno zavazadlo a příruční tašku zapomněl ve vlaku. V zavazadle byly uloženy nejen doklady, platební karty a další věci, ale zejména nemalá finanční částka přesahující 500 000 korun (částka v cizí měně). Celková škoda na majetku pak byla specifikována v částce zhruba 550 000 korun.
A právě peněz se měli zmocnit dva další cestující, muž a žena. Taška pak měla zůstat ve vlaku. Když si poškozený uvědomil, že zavazadlo ve vlaku zapomněl, vrátil se, ale vlak už v místě nebyl. Stevard si všiml skutečnosti, že z vlaku vystoupil v Pardubicích muž, ačkoliv tam žádný cestující původně vystoupit neměl. Když přišel uklidit jeho místo, všiml si sic zavazadla, ale byl zpraven o tom, že zavazadlo je majetkem cestujících ve vlaku.
Všímavému stevardu neunikla ani další skutečnost. Muž a žena, ačkoliv původně žádali zajištění taxi z Ostravy, svůj úmysl nato změnili a vystoupili už v Zábřehu na Moravě. Na místě, kde původně cestovaly zmíněné tři osoby, našel stevard sice zavazadlo, ale už bez značného finančního obnosu. A tak svědek (stevard) začal pátrat na sociálních sítích. Zjistit tak měl i klíčovou informaci k identitě jednoho z podezřelých. Po oznámení započali po podezřelých pátrat policisté. Oba byli zadrženi v Ostravě následný den. Kriminalisté zajistili téměř celou odcizenou částku (nyní již vrácena majiteli).
Podezřelí se k činu doznali, finance si rozdělili. Obviněným nyní hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
Kriminalisté zahájili trestní stíhání 35letého muže z Novojičínska pro zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.
Obviněnému je kladeno za vinu, že měl v úmyslu zkrátit daň a obohatit se na úkor České republiky. Jakožto zástupce soukromé společnosti měl deklarovat v příslušné evidenci faktury na fiktivní nákup a prodej zboží. K finančnímu úřadu posléze podal přiznání k dani z přidané hodnoty, přičemž neoprávněným zahrnutím těchto vykázaných faktur způsobil České republice škodu převyšující 1,6 milionu korun.
Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.