KAFKA 2004 – porota (8. a 9. října)
PhDr. Imrich Jenča, Ph.D.
Vedoucí oddělení rozhlasové a televizní žurnalistiky, Katedra žurnalistiky, Filozofická fakulta Univerzity Komenského Bratislava.
Pracoval ve Slovenském rozhlase a nyní se věnuje pedagogické činnosti. Specializuje se na zpravodajství a publicistku v elektronických médiích. Auor učebních textů a studií.
PhDr. Stanislava Benická
Programová ředitelka rádia Twist. Vystudovala Univerzitu Komenského v Bratislavě, obor Žurnalistika.
Pracovala v Československé televizi v Bratislavě, Slovenském rozhlase, rádiu Express, STV, TV Markíza a jako odborná asistentka na FF UK v Bratislavě.
Doc. PhDr. Jiřina Hůrková, Csc
Vysokoškolská profesorka mluveného slova a jevištní řeči DAMU Praha.
Absolventka Filozofické fakulty UK, obor fonetika se zaměřením na kulturu mluveného projevu, ortoeické normy, fyziologii a akustiku řeči. Internní pedagog v oboru hlasová a mluvená výchova a jevištní řeč na DAMU, autorka knih a učebních textů. Pracovala jako vědecká pracovnice v Kabinetu fonetiky v Ústavu pro jazyk český.
PhDr. Lenka Poláková
Česká televize. Televizní studio Ostrava, šéfdramaturg Centra publicistiky a dokumentu.
Někdejší redaktorka zpravodajství a dramaturg pořadu Klekánice,
dnes zodpovídá za dokumentární a publicistické projekty TSO, např. Předčasná úmrtí, Ta naše povaha česká, Na stopě, Bydlení je hra, Pod pokličkou, Osudové okamžiky, Zapomenuté výpravy, Infiltrace, velké společenské dokumenty, např. Můj přítel vrah, Habermannův mlýn, Vsetínská Mata Hari atd.
Účast v porotě festivalu PRIX EUROPA Berlín – kategorie investigativních pořadů a dokumentů a festivalu PRIX ITALIA na Sicílii – dokumentární kategorie, přehlídka regionálních televizních studií a televizních stanic KAFKA Kopřivnice atp.
PhDr. Martin Lokšík
Vysokoškolský pedagog se zaměřením na audiovizuální žurnalistiku a garant výuky specializace televize na Katedře žurnalistiky IKSŽ, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy.
Vedoucí řady studentských projektů vysílaných v televizi, spoluautor studijních a odborných textů. Dlouhodobě spolupracuje s Redakcí zpravodajství ČT Praha jako odborný lektor videožurnalistiky a věnuje se novým metodám televizní žurnalistické práce po nástupu digitálních technologií.
Mgr. Robert Tamchyna
Publicista a redakkor. Vystudoval FSV UK, obor Masová a sociální komunikace.
Pracuje pro Český rozhlas a věnuje se především tématům zaměřeným na domácí politiku, kulturu a sociální sféru. Podílel se např. na těchto pořadech: Mikrofórum, Kulturní Nocturné, Hovory a rozhovory v Lánech, Dobré jitro atp. Mimo jiné získal i řadu ocenění: Cenu Ferdinanda Peroutky, nooovinářskou cenu Křepelka, Prix Bohemia, Report atd.